Пројекат „Свако има облик свој“

У нашој школи у ИО Шишатовац успешно је према новом плану наставе и учења за први циклус  основне школе започела реализација пројектне наставе у првом разреду .Током септембра ученици су реализовали уз подршку родитеља и наставног особља  пројекат под називом СВАКО ИМА ОБЛИК  СВОЈ. У току је пројекат  ЛЕПО ПОНАШАЊЕ.

Отварање пројекта „СВАКО ИМА ОБЛИК СВОЈ“ отпочело је плесом уз песму „У КРУГ У КРУГ“.

За сваки пројекат израђена је документација. Фазе пројекта су фотографисане, а од израђених фотографија урађен је пано у холу школе.

ЦИЉ ПРОЈЕКТА  СВАКО ИМА ОБЛИК СВОЈ  је уочавање функционалних и естетских аспеката облика, бића и предмета. Користили смо информациону технологију. Извршена је међупредметна повезаност  са  предметом математика, свет око нас, ликовно, музичко, физичко, српски језик.

Сви ученици су активно учествовали у раду и научили су да повезују знање са другим предметима и да се ослањају на претходна искуства.