Пријава за полагање пријемног испита

Обавештавамо родитеље, односно законске заступнике, да ће у периоду од 12. до 15. априла 2021. године моћи да пријаве своје дете за полагање пријемног испита за упис у специјализована одељења гимназија и уметничких школа електронским путем на порталу Моја средња школа (mojasrednjaskola.gov.rs).

Сви који не искористе предност електронског подношења пријава за полагање пријемног испита, пријаву у папирном облику моћи ће да поднесу 15. и 16. априла 2021. године, у средњим школама које имају специјализована одељења, као и у уметничким школама.

Пријемни испити у овим школама ће бити реализовани у периоду од 7. до 16. маја 2021. године.

Такође, родитељи, односно законски заступници ће по први пут моћи да имају онлајн увид у резултате испита.