НАГРАЂЕНИ НАЈБОЉИ УЧЕНИЦИ БАЈИЋЕВЕ ШКОЛЕ

Никола Стојшић, члан Матице српске и Фонда Младен Селак, фонда који се бави очувањем традиције, лика и дела Михајла Пупина, одлучио је да награди најуспешније ученике ОШ „Слободан Бајић Паја“, Вуковце са књигом Михајла Пупина „Са пашњака до научењака“.

Иначе, Никола Стојшић је пореклом Манђелошанин, синовац Уроша Стојшића, учитеља чије је име носила и школа у Манђелосу.

Награђено је шест Вуковаца, двоје спортиста генерације, а 2 књиге су поклоњене и школској библиотеци.

Директорица школе, Анкица Јевтић, захвалила се Матици српској и Фонду који у оквиру очувања традиције и неговања патриотизма мисле и на ученике Бајићеве школе.