Дан планете Земље – The case for zero waste

25. априла 2014. године у оквиру пројекта прекограничног програма Хрватска-Србија 2007.-2013. год. под називом  „Стварање друштва без отпада“ у хали Пинки у организацији ЈКП Комуналије, Града Сремска Митровица и Еколошког клуба Града Сремска Митровица, ученици 3-2 разреда учествовали су у манифестацији под називом: „ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ“. Програм је обухватао такмичарске дисциплине из еколошког полигона. Ученици наше школе су освојили 2. место и освојили вредне награде. Ученици 2-1 разреда представили су нашу школе програмом из екологије (песме, рецитације, игре и ликовни радови).

Учешће у овој активности је саставни део пројекта „За чистије и зеленије школе Војводине“.